Ośrodek leczenia uzależnień

Sięgnij po lepsze życie - bez uzależnień!

Leczenie alkoholizmu, terapie uzależnień, odtrucie alkoholowe i wiele więcej. Sprawdź i zdecyduj się na leczenie!

Detoks alkoholowy

Wiele osób boi się rzucić picie ze względu na obawy, że dotkną ich objawy odstawienia alkohol. Detoks jest jednak pierwszym krokiem w rozpoczęciu leczenia alkoholizmu.

Dlaczego detoks jest tak ważny?

Kiedy jesteś uzależniony od alkoholu, możesz doświadczyć objawów odstawienia po zaprzestaniu picia. Mogą one być intensywne i nieprzyjemne, i mogą być trudne do zarządzania na własną rękę. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy jesteś uzależniony od alkoholu przez długi okres czasu.

Dlatego ważne jest, aby przejść przez detoks alkoholowy w kontrolowanym i medycznie wspomaganym środowisku. Oferujemy całodobowe wsparcie, pomagając Ci opanować objawy odstawienia i złagodzić wszelkie dolegliwości, których doświadczasz.

Co się dzieje, kiedy nagle przestajesz pić?Detoks alkoholowy

Chociaż istnieje wiele korzyści z odstawienia alkoholu, ważne jest, aby nie przestać pić nagle. Jeśli robi się to bez żadnego wsparcia, może to prowadzić do nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych objawów odstawienia alkoholu. Mogą one obejmować takie rzeczy jak wysokie ciśnienie krwi, wysoka gorączka, ciężka dezorientacja, halucynacje i drgawki. W niektórych przypadkach, objawy odstawienia alkoholu może być śmiertelne. Te poważniejsze objawy odstawienia znane są jako delirium tremens.

Ważne jest, aby zrozumieć, że wiele osób, które próbują przejść przez nagłe odstawienie alkoholu, doświadcza tak ekstremalnych i niepokojących objawów odstawienia, że w końcu uciekają się do ponownego picia tylko po to, aby pozbyć się objawów. Może to zatem przekształcić się w trwający cykl nadużywania alkoholu, który może nadal mieć destrukcyjny wpływ na wszystkie obszary twojego życia.

Jak pomagamy przejść przed detoks w naszym Ośrodku?

Odtrucie alkoholowe w naszym Ośrodku odbywa się pod ścisłym nadzorem medycznym, a działa poprzez usunięcie alkoholu z systemu w sposób stopniowy i starannie zarządzany. Kontrolowane leki na receptę mogą być również stosowane w celu złagodzenia objawów odstawienia i ułatwienia radzenia sobie z nimi.

Nasz kompleksowy, medycznie wspomagany program detoksykacji odbywa się w warunkach stacjonarnych i może być częścią programu leczenia uzależnienia od alkoholu. Oznacza to, że zostaniesz w jednym z naszych specjalistycznych ośrodków na czas leczenia. Podczas pobytu u nas otrzymasz:

  • Leczenie i wsparcie w bezpiecznym, pewnym i klinicznym środowisku
  • Całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, zapewniającą Ci maksymalny komfort i natychmiastowy
  • dostęp do pomocy medycznej w razie potrzeby
  • Wysoko wykwalifikowane zespoły terapeutyczne
  • Program dostosowany do Twoich potrzeb i zorganizowany zgodnie z wytycznymi 

Jeżeli zdecydowałeś, że to najwyższy czas na rzucenie alkoholu, sprawdź nasz program wsparcia jeszcze dziś.

Co o nas mówią?

Już po detoksie czułam, jak moje życie staje się lepsze. Leczenie to najlepsza decyzja w moim życiu!

Izabela

Cieszę się, że miałem możliwość terapii. Teraz jestem znacznie szczęśliwszy

Bartosz

Copyright 2022