Ośrodek leczenia uzależnień

Sięgnij po lepsze życie - bez uzależnień!

Leczenie alkoholizmu, terapie uzależnień, odtrucie alkoholowe i wiele więcej. Sprawdź i zdecyduj się na leczenie!

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm to jeden z najczęściej spotykanych rodzajów uzależnień. Może dotknąć każdą osobę. Wbrew pozorom alkoholizm nie dotyka tylko wybranej grupy społecznej lub tylko przedstawicieli jednej płci.

Alkoholizm może przynieść negatywne skutki dla każdego, kto zbyt dużą uwagę skupia na trunkach i nie potrafi bez nich funkcjonować.

 Jest to choroba, która nieleczona ciągle postępuje, a dodatkowo jest chroniczna. Według WHO alkoholizm to wszelki sposób picia, który wykracza poza miarę tradycyjnego i zwyczajowego spożycia bez względu na czynniki, które do tego prowadzą.

Leczenie alkoholizmu to obowiązkowy punkt w drodze terapii, jeśli chce się pozbyć na zawsze tego uzależnienia.

Leczenie alkoholizmu

Jakie są przyczyny alkoholizmu?

Alkoholizm często ma za sobą swój początek, u każdego z pacjentów może wyglądać to całkowicie inaczej. Do najczęstszych powodów powstawania choroby są taki czynniki:

  • Społeczne,
  • Psychologiczne,
  • Ekonomiczne,
  • Genetyczne.

Alkoholizm może rozpocząć się złymi relacjami z najbliższymi, utratą pracy, pieniędzy. Przez to osoby mogą szukać nowych prób odreagowania na stresujące sytuacje w alkoholu. Leczenie alkoholizmu to sposób na zrozumienie swoich problemów, poznanie innych metod walczenia z sytuacjami stresującymi. Najważniejsze to pozbycie się alkoholu ze swojego życia raz na zawsze!

Poczucie bezsilności, utrata wartościowych przedmiotów, pieniędzy lub bezrobocie może dotknąć każdego człowieka. Dlatego problem alkoholizmu jest tak duży i niejednokrotnie może dotykać każdego.

Problem alkoholizmu może być również przez długi czas ukrywany, dlatego nie zawsze możliwa jest wystarczająco szybka reakcja.

Co o nas mówią?

Już po detoksie czułam, jak moje życie staje się lepsze. Leczenie to najlepsza decyzja w moim życiu!

Izabela

Cieszę się, że miałem możliwość terapii. Teraz jestem znacznie szczęśliwszy

Bartosz

Copyright 2022