Ośrodek leczenia uzależnień

Sięgnij po lepsze życie - bez uzależnień!

Leczenie alkoholizmu, terapie uzależnień, odtrucie alkoholowe i wiele więcej. Sprawdź i zdecyduj się na leczenie!

Terapia uzależnień

Życie z uzależnieniami jest ciężkie, szczególnie gdy niemożliwe jest reagowanie i leczenie samemu. Niestety, leczenie na własną rękę nie jest możliwe, ponieważ prędzej czy później możliwy jest nawrót choroby.

Jedynym prawidłowym i efektywnym sposobem na wyjście z uzależnienia jest pomoc ze strony profesjonalistów, np. w trakcie terapii uzależnień. Nie należy się jej obawiać, czy wstydzić. Terapia przynosi wiele zalet, a dzięki niej powrót do normalności jest znacznie szybszy. A co najważniejsze, lepsze życie pozostaje prawie zawsze do końca, bez używek i uzależnień!

Terapia uzależnień

Terapia uzależnień, na co się przygotować?

Zanim rozpocznie się terapia uzależnień, obowiązkowo należy  przejść detoksykacje. Jest to odtrucie organizmu od substancji psychoaktywnych, przez które nadal można być pobudzonym.

Terapia uzależnień to przede wszystkim ważne postanowienia, jednym z nich jest całkowite pozbycie się substancji psychoaktywnych ze swojego życia, czyli abstynencja.

Nie ma możliwości jedynie częściowego zrezygnowania z alkoholu lub innych używek. Zależne jest to od tego, że osoba uzależniona nie jest w stanie kontrolować przyjmowanych substancji. Zażywanie ich nawet okazjonalnie może być powrotem choroby i zaprzepaszczeniem terapii uzależnień.

Grupowa terapia uzależnień, czy to dobry pomysł?

Grupowa terapia uzależnień to świetny pomysł. Dzięki interakcjom z innymi uzależnionymi o wiele łatwiej jest przejść terapię pozytywnie. Świadomość, że inni również mają podobne problemy, pomaga w zrozumieniu swoich zachowań i polepszyć terapię.

Co o nas mówią?

Już po detoksie czułam, jak moje życie staje się lepsze. Leczenie to najlepsza decyzja w moim życiu!

Izabela

Cieszę się, że miałem możliwość terapii. Teraz jestem znacznie szczęśliwszy

Bartosz

Copyright 2022