Ośrodek leczenia uzależnień

Sięgnij po lepsze życie - bez uzależnień!

Leczenie alkoholizmu, terapie uzależnień, odtrucie alkoholowe i wiele więcej. Sprawdź i zdecyduj się na leczenie!

Zespół Otella

Zespół Otella to zaburzenie, które bezpośrednio połączone jest z alkoholem. Przebieg bywa bardzo burzliwy i może doprowadzić do rozpadu wielu ważnych relacji dla chorującego. Często ciężko jest się prawidłowo porozumieć między chorym a drugą osobą, ponieważ ludzie z zespołem Otella nie kontrolują swoich emocji i mogą okazywać je bardzo spontanicznie.

Zespół Otella

Czym jest zespół Otella?

Zespół Otella to przypadłość, która najczęściej dotyka osoby mające problem z alkoholem i z oceną własnej wartości. Osoby, które cierpią na tę chorobę, są przekonane, że ich partner/partnerka zdradza go z wieloma osobami. Osoba chora może oskarżać o zdradę nawet obce osoby, ponieważ wszędzie doszukuje się niewierności.

Zespół Otella może również objawiać się prześladowaniem i kontrolowaniem partnera, ponieważ w ten sposób chce udowodnić, że ma racje.

Jak leczyć zespół Otella?

Pierwszym i podstawowym krokiem w leczeniu tej choroby jest abstynencja, pomóc w tym może odtrucie alkoholowe. Detoks alkoholowy jest dobrym początkiem na psychoterapię, ponieważ to dzięki niej możliwe jest prawidłowe leczenie choroby.

Niestety sama abstynencja nie jest jedynym krokiem, ale zdecydowanie pomaga w zwalczaniu choroby. Terapia to trudne zadanie, ponieważ ciężko jest pozbyć się nabytych przez chorego schematów. Leczenie może zająć nawet kilka lat lub całe życie.

Co o nas mówią?

Już po detoksie czułam, jak moje życie staje się lepsze. Leczenie to najlepsza decyzja w moim życiu!

Izabela

Cieszę się, że miałem możliwość terapii. Teraz jestem znacznie szczęśliwszy

Bartosz

Copyright 2022